Božkov Fest 2011, Kojetín 17. - 18.6.2011, rockový festival

BOŽKOV FEST 2011

Začínáme za:    -3543 dní
Aerodynamiku jelena prověří jen Zelená - BOŽKOV


Počet návštěv:     191185

BOŽKOV FEST 2011 - KOJETÍN (u Kroměříže) - PÁTEK a SOBOTA 17. a 18. 6. 2011

Historie

IV. ročník - 2010

Čtvrtý ročník hudebního festivalu Božkov Fest se uskutečnil v sobotu 24. července 2010 v již tradičním areálu na střelnici v Kojetíně. I přes oblačné až zatažené počasí s ojedinělými přeháňkami se mu podařilo zlomit loňský rekord v návštěvnosti, a přinést tak zhruba tisícovce přítomných návštěvníků snad pouze a jen pěkné hudební zážitky i příjemné vzpomínky na celé festivalové odpoledne.

 


Zde jsou některá důležitá fakta o čtvrtém ročníku :

Název festivalu: BOŽKOV FEST 2010
Pořadatelé: sportovní klub R. K. Božkov O. S.
Datum konání: sobota 24.7. 2010
Místo konání: Kojetín, areál Střelnice
Vstupné: 250,- Kč (na místě) / 170,- Kč (v předprodeji)
Počet návštěvníků: cca. 900
Počet účinkujících: 9 + Hudební altánek (3)
Pivo festivalu: Zubr 11
Alko festivalu: STOCK Plzeň Božkov
Počasí: zataženo s přeháňkami

 


Hodnocení festiválku z pohledu pořadatelů:

Pořadatel akce - sportovní klub sranda-fotbálku Rudy Koně Božkov Old School - se při letošních přípravách zaměřil především na udržení a zvyšování kvalitativní úrovně celého programu akce. Zvukovou a osvětlovací techniku tedy stejně jako v loňském roce obsluhoval Jirka Jehlář se svým týmem. Mezi účinkujícími se objevily stálice Božkov Festu jako Imodium, The.Switch, Bethrayer či iq Opice. Nechybělo nadějné mládí v čele s brněnskými The Rest, němčickými Farao či šumperskou formací Koblížc!. Skvělou atmosférou sršela vystoupení 100°C, Hazydecay, Spocené uklízečky a především také Bumbrlíků z Pomerančové Zahrady. A head-liner letošního Božkov Festu? To byl samozřejmě Richard Krajčo se skupinou Kryštof. Vystoupení i skromné a přátelské jednání kluků z této kapely patří bezesporu mezi nejmilejší vzpomínky, které se s celou historií Božkov Festu pojí, a to ať už z pohledu návštěvníků či pořadatelů.

 

Richard Krajčo (Facebook 25.7. ve 4:19 hod.): kojetiiin ??? fajne jak cyp...

 

Co se týče technických záležitostí s Božkov Festem spojených, časový harmonogram celé produkce se podařilo dodržet v podstatě beze změn, všichni účinkující hodnotili akci velmi pozitivně a návštěvníci opět předvedli, že ani špatné počasí není mnohdy tak velkou překážkou, jak by se mohlo zdát. V areálu festivalu bylo rozmístěno několik velkokapacitních stanů a stanovišť s občerstvením. Pivem festivalu byl letos, stejně jako při prvním ročníku akce v roce 2007, Zubr 11°, výhradním dodavatelem alkoholu pak samozřejmě STOCK Plzeň Božkov. Během festivalu nebyl naštěstí nikdo vážněji zraněn a po celou dobu konání akce nemusely zasahovat ani bezpečnostní složky. Areál i jeho okolí se podařilo uvést do původního stavu již během následujícího dne po akci, a pořadatelé tak ani letos nezaznamenali žádnou stížnost na průběh či důsledky festivalu. Děkujeme tímto všem obyvatelům města Kojetín za to, že to s námi již po čtvrté za sebou přátelsky vydrželi.


No a jako pořadatelé bychom chtěli úplným závěrem tohoto článku poděkovat všem soukromým i veřejným subjektům, které letošní čtvrtý ročník Božkov Festu jakýmkoliv způsobem podpořily, a pomohly tak jeho realizaci. Velké poděkování patří všem členům a přátelům sportovního klubu Rudy Koně Božkov Old School, kteří bez nároku na jakoukoliv finanční odměnu pomáhali při přípravách i průběhu festivalu. A velký dík patří samozřejmě také našim milým fanouškům a návštěvníkům. Za to, že přišli, že se bavili a že pro vystupující kapelky připravili krásnou a nezapomenutelnou atmosféru… Díky moc a za rok opět na viděnou!

„FOTOGALERIE BOŽKOV FEST 2010“

 

III. ročník - 2009

Třetí ročník hudebního festivalu BOŽKOV FEST se letos uskutečnil v sobotu 18. července v již tradičním areálu na střelnici v Kojetíně. I přes velmi špatné počasí se mu podařilo zlomit loňský rekord v návštěvnosti a přinést tak několika stovkám fanoušků skvělé hudební zážitky i příjemné vzpomínky na celé festivalové odpoledne.

 


Zde jsou některá důležitá fakta o třetím ročníku :

Název festivalu: BOŽKOV FEST 2009
Pořadatelé: sportovní klub R. K. Božkov O. S.
Datum konání: sobota 18.7. 2009
Místo konání: Kojetín, areál Střelnice
Vstupné: 250,- Kč (na místě) / 170,- Kč (v předprodeji)
Počet návštěvníků: cca. 800
Počet účinkujících: 10 + Rádio Haná Stage (5)
Pivo festivalu: Gambrinus
Alko festivalu: STOCK Plzeň Božkov
Počasí: zataženo s deštěm a bouřkami

 


Hodnocení festiválku z pohledu pořadatelů:

Pořadatel akce - sportovní klub sranda-fotbálku R. K. Božkov O. S. - se při letošních přípravách zaměřil především na celkové zkvalitnění zvukové a osvětlovací techniky na festivalu a pochopitelně věnoval mnoho času také výběru jednotlivých účinkujících kapel. Výsledkem byl nakonec koktejl celkem 15-ti hudebních formací různých stylů a pojetí muziky, v němž svou skvělou nezapomenutelnou příchuť potvrdili slovenští No name, následovaní populárními kapelkami typu The.Switch, Imodium, Dark Gamballe či Totální nasazení. Ani letos pak samozřejmě nechyběly kojetínské stálice - Bethrayer či IQ Opice. Pozvání na BOŽKOV FEST přijali dále Rattle Bucket, Dukla Vozovna, Barricade, My wave, NSOS, Attention, The Rest či Groove. Zkrátka výběr byl pestrý, kvalitní a především také rozdělený mezi dvě festivalové scény, což lze označit za jednu z největších inovací celé akce.

 


BOŽKOV FEST 2009 nebyl však letos pouze ve znamení zkvalitnění pódiové techniky či většího počtu hudebních skupin. Poprvé ve své historii byl bohužel i ve znamení celodenního deště, což s sebou přineslo nejednu složitou situaci - špatným stavem travnatého podkladu v areálu počínaje a zhoršenými podmínkami pro návštěvníky akce konče. I přes tento fakt je však na místě vyzvednout atmosféru, kterou dokázalo všech cca. 800 příchozích fanoušků na festivalu vytvořit. V rámci počasím daných možností lze tedy s odstupem času vzpomínat na BOŽKOV FEST 2009 jako na velmi vydařenou akci. Časový harmonogram celé produkce se v podstatě beze změn podařilo dodržet, všichni účinkující hodnotili akci velmi pozitivně a návštěvníci opět předvedli, že ani špatné počasí není mnohdy tak velkou překážkou, jak by se mohlo zdát.

 

Jako pořadatelé bychom chtěli závěrem tohoto článku poděkovat všem soukromým i veřejným subjektům, které letošní třetí ročník BOŽKOV FESTu jakýmkoliv způsobem podpořily a pomohly tak jeho realizaci. Velké poděkování patří generálnímu partnerovi festivalu – společnosti STOCK Plzeň Božkov, bez kterého by se tradice BOŽKOV FESTu mohla jen stěží rozvíjet. Chtěli bychom dále poděkovat všem členům a přátelům sportovního klubu Rudy Koně Božkov Old School, kteří bez nároku na jakoukoliv odměnu pomáhali při přípravách i průběhu festivalu. A velký dík patří samozřejmě také našim milým fanouškům a návštěvníkům. Za to, že přišli, že se bavili a že nezapomínají na to, že BOŽKOV FEST je tu pro ně…

„FOTOGALERIE BOŽKOV FEST 2009“

 

II. ročník - 2008

Druhý ročník hudebního festivalu R. K. BOŽKOV – FEST proběhl v sobotu 19.7. 2008 v Kojetíně na Střelnici. Zhruba po roce se zde sešlo několik stovek fanoušků dobré muziky a nadějných kapel, kteří pak rozhodně neodcházeli zklamaní…


Zde jsou některá důležitá fakta o druhém ročníku :

Název festivalu: R. K. BOŽKOV – FEST 2008 (Rudy Koně BOŽKOV – FEST 2008)
Pořadatelé: sportovní klub R. K. Božkov O. S.
Datum konání: sobota 19.7. 2008
Místo konání: Kojetín, areál Střelnice
Vstupné: 200,- Kč (na místě) / 150,- Kč (v předprodeji)
Počet návštěvníků: cca. 800
Počet účinkujících: 11 + hudební altánek (8)
Pivo festivalu: Gambrinus
Alko festivalu: STOCK Plzeň Božkov
Počasí: polojasno, bez deště

 


Hodnocení festiválku z pohledu pořadatelů:

Druhý ročník Božkov Festu se po technické stránce stal pro pořadatele akce velikou výzvou. Asi nejviditelnějším ukazatelem pozitivních změn se v tomto směru stala hlavní festivalová scéna, kterou letos tvořilo profesionální a rozměrné mobilní pódium s vlastním nezávislým elektrickým zdrojem pro zvukovou a osvětlovací techniku. Areál byl také doplněn o velkokapacitní stan společnosti Gambrinus a několik prodejních míst s občerstvením a nápoji, což mělo za následek zkrácení čekacích dob a zvýšení celkového komfortu pro návštěvníky akce.

Z hlediska dramaturgie navazoval druhý ročník více méně na svého předchůdce. K vidění bylo několik regionálních uskupení a samozřejmě i nadějné mladé a energické kapelky z celé České republiky. Festival se ovšem zaměřil také na „nehudební“ složku celé akce a návštěvníci si tak mohli zasoutěžit o reklamní předměty společnosti STOCK Plzeň Božkov v rámci zábavné hry Námořní bitva.

Celkové hodnocení akce po jejím skončení lze z pohledu většiny návštěvníků a také účinkujících označit za jasně pozitivní. Tomuto úspěchu vděčí Božkov Fest nejen svým partnerům, letos mj. poprvé i Olomouckému kraji, ale zároveň i všem přátelům, štědrým sponzorům a věrným návštěvníkům, kteří dali svou účastí jasně najevo, že hudba, sranda, zábava a také poctivá práce mají stále ještě svou cenu. Za všechny pořadatele – Rudé Koníky - tedy Vám všem děkujeme za příznivé ohlasy, vzpomínky i komentáře ke druhému ročníku Božkov Festu. Právě na jejich základě se totiž začal rodit, doufejme že úspěšný, ročník třetí… Tak hrr na něj!!!

„FOTOGALERIE R. K. BOŽKOV – FEST 2008“

 

I. ročník - 2007

První ročník hudebního festivalu R. K. BOŽKOV – FEST proběhl v sobotu 15.9. 2007 v Kojetíně na Střelnici. Tento areál tak po několika letech opět zažil akci většího rozsahu, která přilákala bezmála 700 návštěvníků z Kojetína, jeho okolí, ale i vzdálenějších míst Olomouckého a jiných krajů České republiky.

Zde jsou některá důležitá fakta o prvním ročníku :

Název festivalu: R. K. BOŽKOV – FEST 2007 (Rudy Koně BOŽKOV – FEST 2007)
Pořadatelé: Rudy Koně (dnes sport. klub R. K. Božkov O. S.) a MěKS Kojetín
Datum konání: sobota 15.9. 2007
Místo konání: Kojetín, areál Střelnice
Vstupné: 120,- Kč (na místě) / 99,- Kč (v předprodeji)
Počet návštěvníků: cca. 700
Počet účinkujících: 10
Pivo festivalu: Zubr
Alko festivalu: STOCK Plzeň Božkov
Počasí: podzimní, naštěstí bez deště
Hodnocení festiválku v říjnovém vydání Kojetínského Zpravodaje :

15. září 2007 jsme se tiše spolupodíleli na konání I. ročníku R. K. Božkov - Fest 2007, který uspořádal v areálu místní střelnice klub sranda-fotbálku „Rudy Koně Božkov Old School“ v zastoupení - Pepa Peřina, Dominik Vlč a Michal Oulehla. Musíme vyslovit velké uznání a udělit pochvalu všem, kteří se na tomto festiválku podíleli, protože Kojetín zažil v tento den velmi vydařenou a (konečně) co se týče návštěvnosti akce. Je ohromné, že se ihned na I. ročníku sešlo tolik lidí, i když venkovní teploty nebyly už právě nejpřívětivější. Výběr kapel byl také na I. ročník solidní. Na festivalu vystoupily kapely Farao, Nibiru, Sto chutí, IQ Opice, Bethrayer, Imodium, Cocotte Minute a Hannibal Lecter. Nezbývá než se těšit na II. ročník a pořadatelům (klukům koníkům) poděkovat za skvěle odvedenou práci a že se v Kojetíně objevil další skvělý festival, který by nemusel zůstat jen u ročníku s číslem jedna!

-svah- MěKS KojetínZačátky každé podobné hudební akce mají své zvláštnosti i nezapomenutelné chvilky a první ročník R. K. BOŽKOV – FESTu nebyl výjimkou. Z pohledu pořadatelů je toto zhruba dvouměsíční přípravné období spojeno především s vděčností k určitým lidem a institucím, kteří se plánu na uspořádání festivalu nelekli, ale naopak mu pomohli k realizaci. Obrovské poděkování tedy patří všem partnerům prvního ročníku, bez jejichž podpory a pomoci by se tradice R. K. BOŽKOV – FESTu mohla jen stěží začít rozvíjet… Díky moc!

Samozřejmě že se občas objevily i malinké zádrhelečky, ale ty byly 15. září večer zcela zapomenuty. Několik stovek lidí, kteří se výborně bavili, měli co jíst, pít a zase pít… To byl pohled, který se všem naskytl, na který se ještě dlouho nezapomene a který si snad opět brzy budeme moci zopakovat…

Věříme, že při letošním druhém ročníku R. K. BOŽKOV – FESTU 2008 se tak my všichni, a spolu s námi i mnoho dalších, společně uvidíme na Střelnici v Kojetíně a zažijeme jednu z nejlepších a nejnezapomenutelnějších akcí roku 2008… Rudy Koně, hrr na ně!!!

„FOTOGALERIE R. K. BOŽKOV – FEST 2007“

 

Grafika a aplikace:  ALMEO s.r.o. - webové studio  |  Běží na systému WebIdeal

BOŽKOV FEST 2011 - Kojetín, 17. - 18.6.2011