Božkov Fest 2011, Kojetín 17. - 18.6.2011, rockový festival

BOŽKOV FEST 2011

Začínáme za:    -3543 dní
Aerodynamiku jelena prověří jen Zelená - BOŽKOV


Počet návštěv:     191183

BOŽKOV FEST 2011 - KOJETÍN (u Kroměříže) - PÁTEK a SOBOTA 17. a 18. 6. 2011

Info

O fesťáčku letem světem…


 • Božkov Fest 2011 se uskuteční ve dnech 17. a 18. června 2011 na Střelnici v Kojetíně (okres Přerov, Olomoucký kraj).
 • Festival odstartuje hudebním podvečerem v pátek 17.6. 2011, kdy bude produkce probíhat na dřevěném hudebním altánku. Tradiční sobotní program 18.6. 2011 pak představí celkem deset hudebních účinkujících, a to již na hlavním mobilním festivalovém pódiu.
 • Bezpečnost, zdraví a dobrá nálada jsou na prvním místě.
 • Cesta k areálu bude pro návštěvníky v den konání akce viditelně vyznačena.
 • Příjezdová cesta k areálu (ulice Stružní) bude uzavřená pro automobily návštěvníků.
 • Festivalová brána se návštěvníkům otevře v pátek v 18:00 hodin, v sobotu pak ve 12:00 hodin.
 • Oficiálním pivem festiválku je ZUBR 11, alko-partnerem STOCK Plzeň Božkov.
 • Do areálu je zakázáno vnášet vlastní jídlo a pití.
 • Akce proběhne za jakéhokoliv počasí; je zajištěn dostatek krytých míst.
 • Na festivalu je možnost bezplatného stanování.
 • Za věci odložené v areálu pořadatelé neručí.

Podrobné info můžete najít v našem festivalovém průvodci:


AreálInfostánekPrvní pomoc
Bezpečnost nade všeObčerstveníSociální zázemí
Doprava - AutemOtevírací doba areáluStanování
Doprava – vlakemPivo a nápojeUbytování
Doprovodný programPočasíZtráty a nálezy
Identifikační náramkyParkováníZákazy

Areál

Areál Střelnice se nachází na okraji města Kojetín a spojuje tak dobrou dostupnost s příjemným přírodním prostředím. Celý prostor je úzkým potůčkem rozdělen na dvě poloviny, z nichž každá má svou osobitou atmosféru a účel. První - vstupní část zahrnuje zděnou budovu (zhruba 6 prodejních míst s kompletní nabídkou občerstvení a nápojů), stanové městečko, WC, hudební altánek, taneční parket a zabudované posezení pro cca. 200 lidí (pouze v této části bude probíhat páteční hudební předveřer). Navazující druhá část je tvořena udržovanou travnatou plochou, na které bude kromě hlavního podia umístěno i několik velkokapacitních stanů a prodejních míst s alko i nealko nápoji. Důležité je také dodat, že v areálu budou umístěny dostatečné kapacity krytých míst pro případ nepřízně počasí. Zde uvedený plánek mapuje v podstatě všechny důležité informace, týkající se areálu Střelnice a jeho festivalové podoby.

 


Bezpečnost nade vše

Kluci z profesionální bezpečnostní služby zajišťují ochranu návštěvníků a střeží areál festivalu. Budou zřetelně označeni a v zájmu příjemného a bezproblémového průběhu akce je nutné dodržovat jejich pokyny stejně tak, jako pokyny pořadatelů. Mezi pravomoci bezpečnostní služby patří mimo jiné: kontrola vstupenek a identifikačních náramků při vstupu do areálu festivalu i při pohybu uvnitř areálu po celou dobu konání festivalu vč. namátkových kontrol; osobní prohlídka při vstupu do areálu (kontrola zákazu vnášení nebezpečných a nepovolených předmětů); vyvedení osoby z areálu festivalu (osoba bez platné vstupenky či nepoškozeného identifikačního náramku, agresivní osoba, dealeři jakýchkoliv drog apod.); zamezení vstupu do prostor nevyhrazených veřejnosti, ochrana návštěvníků, účinkujících a festivalového zařízení.

Doprava - Autem

Kojetín má dobré silniční spojení se všemi většími městy v okolí – Olomoucí (35 km), Kroměříží (10 km), Přerovem (20 km), Prostějovem (20 km), Vyškovem (30 km) i Brnem (60 km). Jednotlivé mapy a možnosti těchto spojení najdete pod tímto odstavcem. Vzhledem k poloze a kapacitě samotného areálu bude bezprostřední příjezdová cesta k němu (směrem z ulice Stružní) pro automobily návštěvníků uzavřená (motocykly zde parkovat mohou). Zaparkovat automobil je však samozřejmě možné také, a to na pouze několik desítek metrů vzdálené travnaté louce, která areálu předchází (více viz "Parkování"). Pokud by tuto možnost parkování počasí neumožnilo, je zde např. ještě možnost parkovat u obchodního domu Albert, kde je přes 40 míst, či na jiných místech. Toto parkování není, podobně jako první zmíněná možnost, nijak zpoplatněno a pořadatel za něj žádným způsobem neručí stejně jako za věci uložené nebo odložené v autě.

 

-

Doprava – vlakem

Asi nejjednodušším způsobem dopravy na festival je vlak, protože město Kojetín leží na trati číslo 300, která spojuje Brno a Přerov a dále pokračuje na Olomouc. Cesta vlakem z Brna trvá asi 60 až 80 minut; z Olomouce 35 až 45 min.; z Přerova 15 až 20 min. a z Vyškova na Moravě 25 až 30 minut. Tyto spoje pokryjí i ostatní blízká města a vesnice. Samostatné vlakové spojení mezi Kojetínem a Kroměříží dopraví případné návštěvníky do patnácti minut. Cesta z kojetínského nádraží k festivalové bráně není vůbec složitá a bude v den festivalu viditelně vyznačena, prohlédnout si ji můžete také na plánku pod odstavcem "Areál". Veškerá spojení hromadné dopravy (vlaky a autobusy) z Vašich měst do Kojetína lze vyhledat na www.idos.cz

Doprovodný program

Spokojenost návštěvníků je naší jasnou prioritou, proto přikládáme velkou váhu také doprovodnému programu. Kromě hudebního programu na hlavní scéně a hudebním altánku se mohou návštěvníci akce těšit také na širokou nabídku festivalového občerstvení a nápojů. Za skvělou cenu pak bude možné zakoupit např. také originální festivalová trička s oboustranným potiskem. Hudební podvečer a večer následně doplní již tradiční několika-hodinová soutěž společnosti STOCK Plzeň Božkov s názvem „Šachy s jelenem“. V té jsou pro šťastné výherce připraveny desítky reklamních předmětů této společnosti, a na festivalu je tak velmi oblíbená a tradičně slaví velký úspěch. Na těšení toho bude určitě víc, stačí přijít.

Infostánek

V nepřetržitém provozu bude na festivalu informační stánek. Ten je umístěn v blízkosti vstupní brány do areálu a je spojen s prodejem festivalových triček a také nanuků značky "Prima". Na obsluhu info-stánku se mohou návštěvníci festivalu obracet s jakýmikoli dotazy, které se týkají programu koncertu, služeb v areálu i všeho ostatního, co s Božkov Festem souvisí. Součástí infostánku bude i služba "Ztráty a nálezy" a info-stánek bude také fungovat jako "základna zdravotníků".

Občerstvení

Nabídka fesťáčkového občerstvení bude zohledňovat různé chutě různých návštěvníků. Diváci si mohou dopřát celou řadu fast-foodových pokrmů od hranolek, bramboráčků či langošů, přes hamburgery, až po uzené klobásky a cigáro s pečivem. Samozřejmostí jsou také různé druhy chipsů, oříšků a tyčinek jen tak pro chuť. Letošní menu doplní např. i skvělé mini-koblížky "Daniel´s Donuts". Zkrátka a dobře, jídla bude habaděj... A právě i vzhledem k tomu, že nabídka jídla a pití bude na festivalu více než bohatá, není návštěvníkům z hygienických důvodů dovoleno přinášet do areálu vlastní jídlo či nápoje.

Otevírací doba areálu

Brány areálu se návštěvníkům festivalu poprvé otevřou v pátek 17.6. 2011 v 19:00 hodin.  Areál festivalu pak bude po oficiálním ukončení páteční produkce (cca. ve 02:00 hod. po půlnoci) uzamčen a uvnitř budou moci zůstat pouze případní stanující. V sobotu 18.6. 2011 se pak festivalové brány znovu otevřou ve 12:00 hodin. Po oficiálním ukončení sobotní produkce (cca. ve 04:00 hod. po půlnoci) musí všichni přítomní návštěvníci (vyjma stanujících), na výzvu pořadatelů, areál opustit. Stanující a po akci do růžova vyspaní návštěvníci pak musí areál Střelnice opustit nejpozději během dopoledne 19.6. 2011. 

Pivo a nápoje

V areálu festivalu bude rozmístěn dostatečný počet stanovišť s pivními výčepy tak, aby mohli návštěvníci bez těžce vynaložené energie kdykoliv dostat půllitr piva značky Zubr 11. Točená Kofola pak bude sloužit jako hlavní nealko. K dostání však budou i jiné nápoje, jako minerální vody, ledový čaj, džus, Frisco, energetické nápoje, několik druhů vína, čaj aj... Kvalitní káva v několika provedeních bude k dostání u stánku "Daniel´s Donuts". Veškeré alkoholické nápoje, jež festival nabídne, budou samozřejmě produktem té nejvyšší možné kvality. Výhradním dodavatelem bude totiž společnost STOCK Plzeň Božkov.

Počasí

Na festivalu bude zajištěn dostatek zastřešených a krytých míst pro návštěvníky. Akce tedy proběhne za jakéhokoliv počasí. O předpovědi počasí budeme v průběhu několika posledních dní před festivalem samozřejmě informovat prostřednictvím aktualit.

První pomoc

První pomoc je na festivalu zajištěna přítomností profesionálních zdravotníků, kteří budou viditelně označeni a v případě neočekávaného incidentu budou připraveni okamžitě zasáhnout. Jejich základnou bude festivalový info-stánek.

Sociální zázemí

Co se týče hygienických požadavků, v areálu bude pro návštěvníky umístěno několik mobilních WC kabin. Pokud jde pak např. o obyčejnou vodu k osvěžení či mytí rukou, bude k dispozici ve velké plastové nádrži nedaleko mobilních WC kabin. Ve festivalovém areálu bude také dostatečný počet odpadkových košů. Prosíme tedy návštěvníky, aby ve vlastním zájmu dbali o čistotu.

Stanování

Ke stanování návštěvníků Božkov Festu 2011 bude určena viditelně vymezená, ohraničená plocha uvnitř areálu. Stanování nebude nijak zpoplatněno, ovšem každý stan musí být při vstupu na festival z organizačních důvodů nahlášen pořadatelům (v infostánku). Na místě vymezeném pro stany je pak zakázáno zakládat oheň, používat vařiče s otevřeným ohněm či manipulovat s výbušninami včetně petard. Pořadatel zároveň nijak neručí za věci uložené nebo odložené v tomto prostoru. Jelikož se nejedná o standardně placenou službu stanového městečka, prodejní místa v areálu již nebudou po oficiálním ukončení festivalu v brzkých ranních hodinách 19.6. v provozu. Všichni stanující pak musí areál opustit nejpozději do 12:00 hod. 19.6. 2011.   

Ubytování

Nejjednodušším způsobem ubytování je stanování v areálu festivalu (viz. Stanování). Červnový termín našeho festivalu snad nabídne příjemné přenocování tímto romantickým způsobem… Zde jsou jinak odkazy na některé další ubytovací kapacity, které město Kojetín nabízí:
Hotel Pivovar
Western Steak House

Ztráty a nálezy

Za věci odložené v areálu festivalu pořadatelé neručí. Cenné věci jako například fotoaparáty, kamery, šperky apod. doporučujeme nechat doma. V případě ztráty nebo nálezu se prosím obraťte na festivalový infostánek, který je umístěn u vstupu do areálu a je spojen s prodejem a kontrolou vstupenek.

Identifikační náramky

Každý návštěvník festivalu obdrží po předložení vstupenky orginální identifikační náramek na zápěstí, který ho opravňuje ke vstupu do festivalového areálu s možností kdykoli jej opustit a zase se vrátit. Identifikační náramek je nepřenosný a při závažném poškození je neplatný. Každý návštěvník je povinen se při vstupu do festivalového areálu i při namátkových kontrolách v rámci areálu prokázat bezpečnostní službě. V případě neplatného náramku či nemožnosti se prokázat, nebude návštěvníkovi umožněn vstup, popřípadě bude vyveden bezpečnostní službou z areálu.

Parkování

Zaparkovat je možné např. na několik set metrů vzdáleném parkovišti u obchodního domu Albert, kde je přes 40 míst či na jiných podobných veřejných místech a prostranstvích v Kojetíně (areál např. není příliš vzdálen od náměstí atd.). Toto parkování samozřejmě není nijak zpoplatněno a pořadatel za něj žádným způsobem neručí, stejně jako za věci uložené nebo odložené v autě… Co se týče parkování motocyklů, to pak bude možné přímo v areálu festivalu - ve vyhrazeném prostoru.


Zákazy

Vnášení nebezpečných a nepovolených předmětů (zbraně, vlastní jídlo či pití, apod.) je přísně zakázáno, stejně jako přístup psů a jiných domácích zvířat do areálu festivalu. Na dodržování těchto pravidel bude při vstupu i během festivalu dohlížet bezpečnostní služba.

 

Grafika a aplikace:  ALMEO s.r.o. - webové studio  |  Běží na systému WebIdeal

BOŽKOV FEST 2011 - Kojetín, 17. - 18.6.2011